הרצאות

מוצגת לפניכם רשימת חלק מההרצאות שיועברו בכנס, הרשימה אינה סופית ותעודכן …בהמשך

 צילום רחוב בהיסטוריה – פליקס לופה 

פליקס לופה יעביר הרצאה על צלמי רחוב נבחרים מאז ועד היום וכיצד הז'אנר התפתח מצלמי הרחוב המפורסמים מתחילת הדרך ועד לאגדות החיות איתנו כיום.

 הסיפור מאחורי הצילום רחוב – פליקס לופה

פליקס לופה יספר על תהליכים וגישות בצילום רחוב, מבוא לפיתוח הראיה הצילומית והרגע המכריע וכיצד בצילום אחד, הצלם יוצר סיפור שלם שממחיש את המציאות.

 תהליכים וגישות בצילום רחוב – פליקס לופה

נכיר את המאפיינים השונים של צילומי הרחוב וכיצד באמצעות טכניקות של קומפוזיציה, ניגודים, הקבלות וטכניקות נוספות, הצלם יכול ליצור הרבה מעבר.

 מונית המפלט – פליקס לופה

פליקס ישתף אותנו בחוויותיו בצילום הסדרה הדוקומנטרית 'מכונית המפלט', סדרה שזכתה בתחרות עדות מקומית לשנת 2008. כיצד הכל התחיל ואיפה זה נגמר

צילום ילדים – גדי אהד

האושר הגדול של חיינו, נפלאים ונהדרים רגע לפני שהם פורסים כנפיים ועוזבים את הקן. נלמד כיצד לתעד את הרגעים המדהימים שלהם בצורה טובה יותר. גדי אהד על צילום ילדים

 צילום אירועים – גדי אהד

חתונה היא אחד האירועים החשובים ביותר בחיי זוג. חודשים של תכנון והרבה מאוד כסף מתכנסים ליום בודד אחד. יחד נלמד כיצד לתעד את היום החשוב הזה, מהם הדגשים שאסור לפספס ואיך אפשר לתעד גם בצורה אומנותית.

 לייטרום – רני מושקוביץ

כל מה שרציתם לדעת ופחדת לשאול(כמעט)! בהרצאה זו נלמד איך אפשר לרתום את יכולות התוכנה שנבנתה במיוחד עבורנו הצלמים. נקבל טיפים וטריקים המיוחדים ללייטרום, במיון מאגר התמונות שלנו ועריכתם.

 מבוא לצילום אופנה – שי קדם

תולדות האופנה, סגנונות צילום אופנה, מהות צילום האופנה ועוד. צילום אופנה זה לא רק בגד יפה על דוגמן או דוגמנית שנראים טוב, צילום אופנה מעביר אל הצופה רגש, תשוקה ועוצמה שבסוף יוצרים את התמונה המלאה.

 פיתוח יכולות אישיות בצילום אופנה – שי קדם

הצלם לא עובד לבד בסצינה, אלא נשען על צוות שלם שמלווה אותו, מתעסק עם בדים, אביזרים וצורות וכמובן בסופו של דבר מפרסם במגזינים עם סגנונות עבודה שונים. אנחנו נכיר את הכלים ואת השיטות להוציא את המירב מכל אחד מהם.

 מבוא לתאורה מעשית – תומר יעקבסון

הרצאת מבוא בתאורה מעשית שבה הוא יתאר את הטכניקות והאמצעים הדרושים על מנת להתחיל להיות יצירתיים בתאורה ובצילומים שלכם באמצעים זולים, זמינים וקלים ותפעול.

HDR – אדם שול

הטווח הדינמי של המצלמה מוגבל, כלומר כמות הפרטים שניתן לתפוס בכהים ובבהירים לעולם לא תשתווה למציאות כפי שהיא.  באמצעות צילום של מספר תמונות בחשיפות שונות,  נצליח ללכוד את הגוונים והפרטים הנסתרים.

 ערוץ כחול – אדם שול

טכניקת עיבוד תמונה, בעיקר לפורטרטים. טכניקה זו יוצרת מראה מרתק ויש אף האומרים תלת-מימדי של המצולם תוך הדגשת פגמי העור בצורה שמוסיפה "אופי" למצולמים. נכיר את דרכי הצילום ודרכי העיבוד לפריימים מהסוג הזה.

יסודות וסודות עיבוד תמונה – אדם שול

נכיר את הכלים השימושיים והחשובים ביותר לנו כצלמים על מנת להוציא את המקסימום מכל תמונה ואף ליצור מפריימים ישנים תוצרים חדשים במראה עדכני ומעניין.

עיבוד תמונה מתקדם- אדם שול

למעוניינים בטכניקות עיבוד תמונה מתקדמות יותר, אדם שול ידריך בפניכם את הכלים החשובים ויעזור לכם להבין איך מחליטים על איזה עיבוד לאיזה תמונה.

צילום מבויים – דני פילדס

צילום מבויים ממחצית המאה ה-19 ועד ימינו, הצלמים המובילים בתחום בארץ ובעולם. נכיר איך הכל התחיל כשזמן חשיפה ממוצע היה 5 דקות וכיצד הצילום והציור מצאו שפה משותפת.

צילום ספורט – רועי גליץ

מעטים הם ענפי הצילום בהם הרגע המכריע הוא כל כך קריטי כמו בצילום ספורט. בהרצאה זו, נכיר את הכלים למעקב אחר הנושא, טכניקות לצילום מדוייק ורעיונות לצילום יצירתי בענפי ספורט שונים ומגוונים.

 צילום טבע – רועי גליץ

צילום טבע הוא התחום אותו רועי גליץ הכי אוהב לצלם. האתגרים שבצילום יופיו החמקמק של בעל חיים ביישן והסיפוק שבלכידת הפריים המנצל הם עצומים. נכיר טכניקות של הסוואה וטיפים למקומות מעשיים לצילום בארץ ובחו"ל.

 צילום תת ימי- עמאר יונס

מדוע בכלל לצלם מתחת למים? העולם התת-ימי מרתק, צבעוני ויצירתי בצורה שקשה לדמיין. יונס יסביר על העקרונות החשובים של הצילום התת-ימי, על הציוד שמשתמשים בו וכיצד בפועל כל אחד יכול לקפוץ למים העמוקים ולהתחיל לצלם.

 צילום דוקומנטרי – אדי גרלד

כאחד מצלמי הדוקו המובילים בעולם, אדי ירצה על הצילום הדוקומנטרי, על הכח של הסדרה וכיצד פרוייקט אחד יכול להשפיע על חיים של מליונים בליווי צילומים של אדי שזכו בפרסים והכרה בינלאומית.

הסיפור הדוקומנטרי – אדי גרלד

אמצעים לשקף את המציאות להעברת מסר אישי. נבין איך אפשר להעביר סיפור באמצעות תמונה בודדת וסדרה שלמה, וכיצד מגיעים למצב בו תמונה, באמת שווה 1,000 מילים.

 צילום מאקרו – ארז מרום

כאחד מצלמי המאקרו המובילים בארץ ובין הטובים בעולם, ארז יסביר על הטכניקות, הציוד והכלים המעשיים שאיתם תוכלו להוציא מקסימום מהעולם הסודי שנמצא ממש מתחת לאף שלנו.

 צילום נוף- ארז מרום

צילומי נופים הוא אחד מתחומי הצילום הכי מעניינים, הכי מיוחדים והכי מאתגרים. רק באמצעות טכניקות מיוחדות להתמודדות עם הסצינה, ניתן להשיג את הצילומים הטובים ביותר.

 צילום בחו"ל – ניר גייגר

איזה ציוד לקחת, איך שומרים על הציוד, איך מצלמים אנשים זרים, איפה מאחסנים את התמונות, לאן מעלים אותן בסוף הטיול. בקיצור – כל מה שצריך לדעת כדי לנסוע לחו"ל ולחזור עם צילומים מעלפים

 מנגנוני יצירתיות בצילום – על צילום בעולם הפרסום – נתן סבן

פרסום, טלויזיה, עיתונות, יצירתיות והקשר בינהם. נכיר את הכלים והטכניקות שיאפשרו לכם לפתח יצירתיות בצילום. באמצעות תירגול, כל אחד מכם יכול לעשות זאת.

 קופירייטינג בצילום –  נתן סבן

כותרות ומשיכת העין של הצופה לתמונה (גם אם הצופה עיוור). כיצד כישורים של קופירייטר יכולים לשדרג את הצילומים שלכם ויוצרים רובד נוסף בכל תמונה.

 פורטרטים במאה ה-20 – דני פילדס

סקירת הפורטרטים של הצלמים המובילים במאה ה-20, בעידן הדיגיטלי והאנלוגי וכיצד המשמעות של הפורטרט התפתחה ועם זאת השתמרה לאורך מאה שנים.

צילום גאוגרפי – עודד וגנשטיין

צלם גיאוגרפי עם רזומה מרשים של פרסום במגוון מגזינים בארץ ובחו"ל אשר יסביר מהו הצילום הגיאוגרפי והאתנוגרפי וכיצד אתם כצלמים מגיעים אל הסיפור האמיתי בשטח.

 טכניקות מתקדמות – רני מושקוביץ

הרצאה בנושא טכניקות צילום מתקדמות של מדידת אור, פוקוס מתקדם, קומפוזיציה מתקדמת וכלים נוספים להוציא את המקסימום מעצמכם ומהמצלמה.  

 הרצאות הקהל – אתם

אם לדעתכם יש לכם נושא מיוחד שאתם מעוניינים להרצות עליו, תשלחו לנו על כך מייל וההרצאות המעניינות ביותר יזכו לבמה ופרסום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כנס הצילום של ישראל 2019 - הרשמה מוקדמת